Teknoloji FakültesiBilgi-becerini geliştir, geleceğini inşa et

Teknoloji Fakültesi

Dekanın Mesajı

Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi köklü geçmişe dayanan gelenekleri, deneyimli ve yüksek nitelikli öğretim üyeleri ve modern teknolojilere dayalı altyapı imkânları ile yüksek nitelikli uygulamalı mühendislik eğitimi vermeyi hedeflemektedir.

Bilimsel verilere dayalı, teknolojik yeniliklere açık ve evrensel ilke ve etik kurallara bağlı eğitim veren fakültemiz, araştıran, sorgulayan ve üreten nitelikli bireyleri yetiştiren bir eğitim ve araştırma modeli uygulamaktadır. Eğitim modelimiz, uluslararası ve ulusal düzeyde endüstrinin ihtiyaç duyduğu girişimci, uygulamacı ve üretim merkezli bireylerin yetiştirilmesi ve iş hayatına kazandırılması üzerine odaklanmıştır.  Uluslararası düzeyde nitelikli bireylerin ve bilginin üretilmesi, uygulamaya konulması ve yüksek katma değerli teknolojilerin kullanılmasının yaygınlaştırılması ile ülke kalkınmasına katkıda bulunmak eğitim modelimizin bir parçası olmuştur.

Fakültemize yeni katılan öğrenciler, akademik ve idari çalışanlar ile birlikte, hedeflerimiz doğrultusunda daha hızlı ve emin adımlar ile ilerleyeceğimize olan inancımız tamdır.

Belirlenen hedefler doğrultusunda hızla ilerleyen tüm akademik ve idari kadrolarımız ile ülkemize, insanlığa ve bilim hayatına katkılarımızı sunmaya devam etmek dileklerimle…

 

Dekan Vekili

Prof. Dr. Mehmet Akalın            

Bu sayfa Teknoloji Fakültesi tarafından en son 22.09.2016 09:44:09 tarihinde güncellenmiştir.