Teknoloji FakültesiBilgi-becerini geliştir, geleceğini inşa et

Teknoloji Fakültesi

Teknoloji Fakültesi' nin TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı Kapsamında 2 Projesi Kabul Edildi

TÜBİTAK tarafından ülkemizin 2023 yılı öncelikli alan hedefleri kapsamında, sanayimizde ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının, üniversite-sanayi iş birliği ile yetiştirilmesine yönelik 2244 kodlu Sanayi Doktora Programı Çağrısı açılmıştır.

Program kapsamında, özel sektörde daha fazla araştırmacı istihdam edilmesini teşvik etmek amacıyla, doktora öğrencilerine yönelik burs ve özel sektöre yönelik istihdam desteği verilmektedir. Bu sayede hibe, destekler ve yatırım destekleriyle hedeflenen teknolojik dönüşümün sağlanması ve değer zincirinde istenilen seviyelere ulaşılması için kritik önem arz eden insan kaynağının, nicelik ve nitelik olarak iyileştirilmesi sağlanacaktır. Bu amaç doğrultusunda, firmaların ihtiyaçları merkeze alınarak, firmalar ile iş birliği içinde kritik doktoralı insan kaynağının yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Bu kapsamda ilgili programa Marmara Üniversitesinden sadece Teknoloji Fakültesinin sunduğu 2 proje kabul edilmiştir. Kabul edilen projelerden biri Fakültemiz Makine Mühendisliği Öğretim Üyelerinden, Doç. Dr. Yusuf KAYNAK'a ait olup konusu; "2018 Yılı Marmara Üniversitesi ile Torun Bakır Alaşımları Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. İşbirliği Sanayi Doktora Projesi" dir. Diğer proje ise; Fakültemiz Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr. Serdar SALMAN'a ait olan "Çok katmanlı İnce Filmlerin Elektro-Opto-Mekanik Özelliklerinin Yapay Öğrenme ile Modellenmesi ve Optimizasyonu" başlıklı projesidir.

Öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Bu sayfa Teknoloji Fakültesi tarafından en son 28.11.2018 23:39:00 tarihinde güncellenmiştir.