IMDER İSDER ziyareti

IMDER TÜRKIYE İŞ MAKINALARI DISTRIBÜTÖRLERI VE İMALATÇILARI BIRLIĞI ile İSDER İSTIF MAKINALARI DISTRIBÜTÖRLERI VE İMALATÇILARI DERNEĞI ile TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ BİRARADA

Üniversite Sanayii işbirliği kapsamında Fakültemizi ziyaret eden IMDER TÜRKIYE İŞ MAKINALARI DISTRIBÜTÖRLERI VE İMALATÇILARI BIRLIĞI ile İSDER İSTIF MAKINALARI DISTRIBÜTÖRLERI VE İMALATÇILARI DERNEĞINI temsilen İMDER&İSDER İK, Eğitim ve Sertifikasyon Üst Komitesi Başkanı Ömer METİ; Eğitim Komitesi Başkanı UĞUR GÜLLÜ IK VE İdari İşler Uzmanı Nazlı Buket AKSU,ur-ge Projesi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Gizem ÇEBİ ile Mevzuat ve Teknik Komiteler Uzmanı Mert KARACAALP in hazır bulunduğu toplantıda Fakültemizi Temsilen Dekanımız Prof. Dr. Hasan ERDAL, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Mustafa AY ve Doç. Dr. Ahmet Emin KUZUCUOĞLU ile Fakülte Sekreterimiz Recep AKYOL katılımda bulunmuşlardır.

İş Makinaları ve İstif Makinaları sektörünün Türkiyedeki gelişimi, Pazar kapasitesi, yerli ve yabancı üretici firmaların değerlendirildiği, gps teknolojisi ile önde gelen firmaların iş makinalarının takibi ve yöresel dağılımının belirlenebildiği hususların konuşulduğu toplantıda sektörün hacmi ve yönelimleri
üzerine öngörüler ifade edilmiştir.

Yetişmiş eleman eksikliklerinin ve teknik düzeyde personel eğitimlerinin iş gücü kaybına neden olduğu ve sektörün iş gücü ihtiyacı ile IK sorunları da tek tek ele alındı.

Fakültemiz öğrencilerinin bu sektörde hangi alanlarda staj yapabileceği ve sektörün stajyer ihtiyacı üzerine konuşuldu.

Proje,danışmanlık ve teknolojik eğitim konularında işbirlikleri hususları da gündeme alındı.

Verimli bir ortamda geçen toplantı da işbirliği kapsamının daha detaylı olarak belirleneceği ve işbirliği protokolünün ana hatları ile tasarlanacağı bir sonraki toplantının IMDER TÜRKIYE İŞ MAKINALARI DISTRIBÜTÖRLERI VE İMALATÇILARI BIRLIĞI ile İSDER İSTIF MAKINALARI DISTRIBÜTÖRLERI VE İMALATÇILARI DERNEĞININ genel merkezinde yapılması planlanmıştır.

Ülke ekonomisine değer katan sektörün eğitim camiamıza da ivme kazandıracağı umuduyla sektör temsilcilerini kutlarız.

Teknoloji Fakültesi Dekanlığı

IMG_20191016_113250.jpg (1.83 MB)

HIZLI ERİŞİM