İş Yeri Eğitimi

İş Yeri Eğitimine Gidecek 4.Sınıf Öğrencilerinin İzleyecekleri İşlem Basamakları

1) İş Yeri Eğitimi başlangıcı 21.02.2022'dir.

İş yeri Eğitimi 2021-2022 İş Akış Şeması için tıklayınız.

2) İş yeri eğitimi başvuruları elektronik ortamda http://bys.marmara.edu.tr/  üzerinden online olarak Staj Başvusu sekmesinden alınacaktır; (başvuru esnasında aşağıdaki kısımların seçilmiş olduğuna dikkat ediniz)

Organizasyon: Teknoloji Fakültesi
Staj Türü: İşyeri Eğitimi
Başlama-Bitiş Tarihi: Geçerli tarih aralıkları (21.02.2022-09.06.2022) seçiniz.

Başvurunun online yapılması yeterli olacaktır.

3) Öğrenciler, işyeri eğitimini dördüncü sınıfın güz veya bahar yarıyıllarında gerçekleştirir. Bir hafta beş işgünü ve bir işgünü sekiz saat olarak değerlendirilir. İşyeri eğitiminin kesintisiz yapılması esastır. Ancak zorunlu durumlarda, Bölüm İşyeri Eğitimi Komisyonunun onayı ile işyeri eğitimi uygun görülen zamanda ve farklı işyerlerinde yapılabilir (M.Ü. Teknoloji Fakültesi İşyeri Eğitimi Yönergesi Madde 5-4). Derslerin uzaktan eğitimle verilmesi durumunda dahi, işyeri eğitimi günleri ile ders saatlerinin çakışmaması gerekmektedir.

4) İş Yeri Eğitimi sonunda aşağıdaki belgelerin Bölüm Başkanlıklarına teslimi gerekmektedir.
- İş Yeri Eğitimi Raporu
- İş Yeri Eğitimi Değerlendirme Formu
- İş Yeri Eğitimi Devam Çizelgesi
İş Yeri Eğitim Anketi

NOT : Devam çizelgelerinin, takip eden her ayın 5'ine kadar bölüm başkanlıklarının e-posta adresine yollanması gerekmektedir. Ayrıca tüm aylara ait orijinal formların, ıslak imzalı ve mühürlü hallerinin staj bitimini izleyen haftanın Çarşamba gününe kadar (15.06.2022 tarihine) Bölüm Başkanlığı'na teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda YÖK / İşsizlik Sigortası Fonundan tarafından verilen ücret ödemesini alamayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Çemenzar Şubesi'nden açtırdığınız hesaba ait "Hesap Cüzdanı Fotokopisi"ni veya IBAN numarasını staj bitimine kadar Bölüm Başkanlığı'na göndermeniz gerekmektedir. (ödemeler tüm öğrencilere ödeme emri ile toplu yapıldığından dolayı başka şube veya banka kabul edilememektedir.)

İş Yeri Eğitimi Protokolü

İşyeri Eğitimi Devam Çizelgesi

 

İşyeri Eğitim Belgeleri

Ek-5 İşyeri Eğitimi Değerlendirme

Xxx4001 İşyeri Eğitimi Raporu

İşyeri Eğitimi Yönergesi

İşyeri Eğitimi Anketi

İşyeri Eğitimi Zorunlu Staj Belgesi


Bu sayfa Teknoloji Fakültesi tarafından en son 15.02.2022 15:02:39 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM