Teknoloji Fakültesi Dekanları YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol ÖZVAR ile toplantı gerçekleştirdi

Teknoloji Fakültesi Dekanlar Toplantısı 20 Nisan 2022 çarşamba günü YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR’ın katılımlarıyla çevrimiçi olarak  gerçekleştirildi. 

YÖK Yürütme Kurulu üyesi  Sayın  Prof. Dr. Ömer AÇIKGÖZ’ün de katıldığı toplantı, Teknoloji Fakültesi Dekanlar Konseyi Dönem Başkanı Sayın Prof. Dr. Bahar DEMİREL bir açılış konuşması ile başladı ve ardından yaptığı sunum ile devam etti. Teknoloji Fakültelerinin alt yapılarının güçlendirilmesi gerekliliği, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları (MTOK) Kontenjanlarının arttırılması, geçmiş yıllarda ÖSYM Tercih  Kılavuzundan çıkarılan bölümlere tekrar kontenjan verilmesi, ÖSYM kılavuzunda Teknoloji Fakültesi Mezunlarının diğer mühendislik fakültesi mezunlarıyla aynı hak ve yetkilere sahip olduğu ibaresinin yazılması gibi talepler YÖK  Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR'a iletildi.  

YÖK Başkanı Prof. Dr. ÖZVAR Marmara Ün.’de Rektör olduğu dönemde Teknoloji Fakültesini daha iyi tanıdığını, bu fakültede yapılan akademik ve diğer çalışmaları, sanayi işbirliklerini çok iyi bildiğini belirttiği konuşmasında genel olarak Teknoloji Fakültelerinden beklentilerini katılımcı tüm Dekanlara iletti. Meslek liselerinden öğrenci çekebilmek adına yapılması gerekenlere vurgu yapan Prof. Dr. Erol ÖZVAR, fakülte altyapılarının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için projeler geliştirilmesi gerektiği bunun için asıl görevin fakültelere düştüğünü ifade ettiği konuşmasını Teknoloji Fakültesi Dekanlarına başarılar dileyerek bitirdi.

1.jpeg (230 KB)

2.jpeg (219 KB)

HIZLI ERİŞİM