Teknoloji Fakültesi Teknofest 2023 te de zirveye ulaştı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde 6.sı düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali “TEKNOFEST 2023” 27 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi.

Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaş olarak yer aldığı festival kapsamında üniversitemiz, 19 proje takımı ile toplamda 15 kategoride yarıştı. Otonom Araç Projesi ile Teknofest2023'e "Sanayide Dijital Teknolojiler" kategorisinden katılan MarCO Takımı, üniversitemize birincilik kupasını kazandırarak 60 bin TL para ödülüne layık görüldü.

Talha Boz'un danışmanlığını yaptığı proje ekibinde, teknoloji fakültesinden öğrencilerimiz Mehmet Mete Gündüz, Mert Günüldes, Özgür Dilmaç, Ahmet Muhittin Geyik, Metehan Çetinkaya, Yusuf Bayındır, Yiğit Hınıslı, Hasibe Deniz Sayılı ve Eylül Beril Yurttaş yer aldı.

MarCO, dünya çapında gelişmekte olan sanayinin çalışanlar üzerindeki yükünü azaltmak, verimliliği arttırmak ve verimliliği sürdürülebilir bir şekilde devam ettirebilmek adına Endüstri 4.0 standartlarında çalışmalar yürütmek amacıyla kurulmuş bir TEKNOFEST takımıdır. Takımın kurulmasındaki en büyük motivasyon, Türkiye'nin Endüstri 4.0 ile otonomlaşan üretim trendine ayak uydurabilmesi adına genç mühendisleri, daha öğrenim sürecinde iken sektöre hazır hale getirmektir.

Öğrencilerimizin gece gündüz özverili çalışmaları ile kazandıkları bu başarıyı kutlar , Danışmanları Mekatronik Mühendisliği Öğretim elemanlarından Arş.Gör.Talha BOZ'u tebrik ederiz.


Teknoloji Fakültesi Dekanlığı

MARCO Teknofest.jpg (2.89 MB)

MARCO Teknofest 1.jpg (477 KB)

MARCO Teknofest 2.jpg (2.81 MB)

MARCO Teknofest 3.jpg (2.90 MB)

MARCO Teknofest 4.jpg (2.90 MB)

MARCO Teknofest 5.jpg (5.94 MB)

MARCO Teknofest 6.jpg (3.75 MB)

HIZLI ERİŞİM