Yaz Okulu Eğitimi Hakkında Önemli Duyuru

Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yaz Okulu Eğitimi Hakkında Önemli Duyuru

 

2019-2020 Akademik Yılı Çevrimiçi Yaz Okulu eğitiminde aşağıdaki hususlar uygulanacak olup derslere kayıt olan tüm üniversitemiz öğrencilerine ve misafir öğrencilerimize duyurulur:

(* ) Yaz okulu eğitimi uzaktan yapılacak olup Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız web sitesinde (https://oidb.marmara.edu.tr/) belirtilen yöntemlerle takip edilerek derslere giriş sağlanacak ve takip edilecektir.

(*) Derslere, gerçekleştirildikleri gün ve saatlerde öğrenciler tarafından aktif katılım sağlanması önemlidir.

(*) Derslerin değerlendirme araçları ve bu değerlendirme araçlarının başarı notuna katkıları, dersin öğretim üyesi tarafından belirlenir ve uygulanır: 

http://dosya.marmara.edu.tr/www/mevzuat/yeni4/mu_yonetmelik_onlisans_lisans_v21.pdf

(*) Derslerde başarı notunun değerlendirilmesinde, Marmara Üniversitesi Sınav ve Başarı Değerlendirme Yönergesi takip edilir: 

http://dosya.marmara.edu.tr/www/mevzuat/yeni8/M_S_nav_ve_Ba_ar_de_erlendirme_Y_nergesi_v01.pdf

(*) Ara sınav, yıl sonu sınavı ve gerçekleştirilen diğer sınavlar, öğretim üyesince belirlenen sürede gerçekleştirilir. Öğrenciler, bu sınav süre içerisinde sınav sorularını tamamlayarak belirtilen yöntemlerle sisteme yükler/gönderirler.

(*) Yaz okulu eğitimde yer alan derslerde online eğitim araçları kullanılabilir. Öğrenciler, belirtilen araçlara kayıt olmak (ders kaynağı ve elektronik ödev/sınav sistemini satın almak ve kayıt yaptırmak) ve dersin öğretim üyesi tarafından yönlendirildiği şekilde ve sürede ödevleri tamamlamak, yıl içi ve yıl sonu sınavlarına katılmak zorundadır.

(*)Yaz okulunda açılmayan derslerin ücret iadesi ve diğer sorularınız için Marmara Üniversitesi Yaz Okulu Yönergesi’ni okumanız önemle rica olunur.

 

Öğrenci işleri daire başkanlığının yaz okulu duyurusu için tıklayınız.HIZLI ERİŞİM